Örnek Yazı

lorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsumlorem ipsum

Şartlı Giriş Yapmışlar

Türkiye’de ülkesine verilmiş olduğu giriş vizesi harici vize ihlali durumunda ülkeden çıkışta oluşan İdari Ceza Ödemesi durumunda ilk ihlal olması durumunda deport cezası almaz fakat tekrar Türkiye’ye girişte şartlı girişle girebilecektir. Bununda süresi on gün içerisinde tekrardan ikamet izni alabilir. On gün içinde randevu alınmaması durumunda Türkiye’den çıkışta beş yıl deport işlemi uygulanacaktır.

Yabancı vatandaşın ikamet kartının süresi geçmesi durumunda da Türkiye çıkması ceza ödenerek Türkiye çıkışından sonra tekrar ülke girişinde şartlı giriş ile Türkiye’ye girebilecektir. Ve on gün geçmeden tekrar ikamet izni için randevu alması gerekmektedir.

Şartlı giriş bir kere verilen bir haktır. Şartlı girişin bozulması halinde Türkiye’den çıkışta on sekiz ay giriş yasağı uygulanacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İlk defa vize süresi geçmesi durumunda bir yıl içerisinde 800₺ olacaktır.
  • İkinci defa vize ihlali olunca bir yıl içerisinde 1600₺ olacaktır.
İkamet İzni Nasıl Alınır?

İkamet İzni Nasıl Alınır?
Gerekli Evraklar Nelerdir?

Gerekli evraklar nelerdir?
Hesaplama Robotu

Hesaplama Robotu
Sigorta Hesaplama

sigorta-hesaplama

Yabancılar İçin Türkiye’de İlk İkamet İzni

Türkiye’de ilk defa ikamet izni için başvuruda bulunun yabancı vatandaşlara turizm vize verilecektir.
Göç İdaresi 01/01/2020’de aldığı karardan dolayı belirlenen tarihten itibaren uzatma ikamet izinlerinin verilmesinde haklı gerekçeler sunulması durumunda uzatma randevu için izin verilecektir. Ve istenirse konu ile evrakların detayları istenecektir .
Tedavi için Türkiye’de izin alınır tedavi süresi kadar izin alabilir.
İkamet uzatma randevu ve il değişikliği yapılacaksa ilk randevudan alınması gerekmektedir.

DEVAMINI OKU