İkamet İzninin Uzatılması İçin yapılması Gerekenler

İkamet Süresinin Uzatılması İçin Gerekli Bilgiler

 

 

 

  1. Pasaport: İkamet izni başvurusunda olduğu gibi, ikamet izni uzatımı için de geçerli bir pasaport gereklidir. Ve Talep Edilen Süre Kadar Geçerlilik Süresinin Olması Gerekmektedir, Pasaport Süresinden Fazla İkamet Süresi Talebinde Bulunulmaz.
  2. İkamet izni başvuru formu: İkamet izni uzatımı için de ilgili kuruma başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.
  3. Sağlık sigortası: Bazı ülkeler, yabancıların sağlık sigortası olmadan ikamet izni uzatımı yapmalarına izin vermezler. Bu nedenle, sağlık sigortası poliçesi, başvuru sırasında sunulması gereken önemli bir belgedir.
  4. Adres beyanı: Bazı ülkeler, yabancıların adres beyanı yapmalarını isteyebilirler. Bu nedenle, ikamet izni uzatımı başvurusu sırasında, yabancıların kalacakları yerin adresini beyan etmeleri gerekebilir.
  5. Verilen İkamet Adresine Ait Fatura İstenmektedir ( Doğalgaz , Elektrik , Su) Faturası Dışında Kabul Edilmiyor.
  6. Gelir beyanı: Bazı ülkeler, yabancıların ekonomik olarak kendilerini destekleyebilecek gelire sahip olmalarını isteyebilirler. Bu nedenle, ikamet izni uzatımı başvurusu sırasında, yabancıların gelir beyanı yapmaları gerekebilir.
  7. Biyometrik veriler: Bazı ülkeler, yabancıların parmak izi, fotoğraf ve diğer biyometrik verilerini kaydetmek isteyebilirler. Bu nedenle, başvuru sırasında bu verilerin sunulması gerekebilir.
  8. Önceki ikamet izni belgesi: İkamet izni uzatımı için, önceki ikamet izni belgesi de gerekebilir.
  9. Eski İkamet Süresinin Bitmeden İkamet İzni İçin Başvuruda Bulunulması Gerekiyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

💬 Yardım mı lazım?